Bývanie v Dunajskej lužnej

Lokalita

Dunajská Lužná je mladá obec blízko Bratislavy s komplexnou občianskou vybavenosťou a bohatými možnosťami voľnočasového aj kultúrneho vyžitia. Vďaka tomu sa stala mimoriadne obľúbenou medzi ľuďmi túžiacimi vymeniť ruch Hlavného mesta za pokoj vidieka, ale bez nutnotsti vzdať sa mestského komfortu.

Poloha a doprava

Obec Dunajská Lužná má výbornú polohu, všade je z nej "na skok". Bratislava je vzdialená iba 7 kilometrov, mesto Šamorín rovnako. Blízko je aj ku Dunaju, ktorý poskytuje široké možnosti športového vyžitia. S Bratislavou má priame autobusové a hlavne vlakové spojenie, vďaka ktorému sa dá dostať do Bratislavskej Vrakune za menej ako 10 minút a na Hlavnú stanicu ani nie za 25 minút. Pre zaujímavosť, cesta z projektu GRUNDER na vlakovú zastávku netrvá viac ako 10 minút chôdze.

Občianska vybavenosť

Priamo v obci sa nachádza všetko potrebné na pohodlný život. Sú tu supermarkety Coop a Terno, domáca pekáreň, lekáreň, benzínová pumpa, autoservis, pneuservis či bankomaty. Rodiny s deťmi uvítajú miestne jasličky, škôlky aj základnú školu rovnako ako detské zábavné centrum s celoročnou prevádzkou. V Šamoríne, vzdialenom 5 minút cesty autom, sa nachádza Lidl, Kaufland, Tesco, Deichman, Billa, ale aj banky, alebo knižnica.

Zdravotná starostlivosť

O zdravie obyvateľov Dunajskej Lužnej je výborne postarané. Okrem súkromných ambulancií sa tu nachádza aj moderné zdravotné stredisko s pediatrickou ambulanciou, ambulanciami všeobecného lekárstva, ale aj s odbornými ambulanciami či už kožnou, kardiologickou, diabetologickou, chirurgickou, alebo gynekologickou. Veľmi dôležitou súčasťou centra sú aj zubné ambulancie a rehabilitačné centrum.

Zábava

Bývanie v Dunajskej Lužnej sa dá spestriť divadelnými a tanečnými predstaveniami, plesmi, alebo inými kultúrnymi akciami, ktoré organizuje miestne kulturne stredisko. Dá sa tu aj dobre najesť v miestnych reštauráciách, či zabaviť v baroch. Len 2 minúty chodze od GRUNDERU sa nachádza známy Maštal Pub kde sa dá odreagovať po náročnom dni, ale aj ísť s rodinou na nedeľný obed.

Šport

Lokalita ponúka bohaté možnosti na športové vyžitie. Hneď pri GRUNDERI sú známe jazerá Košariská, s čistou vodou, kde sa chodí kúpať celý región. Na neďalekej hrádzi sa dá bezpečne inline korčulovať aj bicyklovať. Zdatnejší sa po nej dostanú až do centra Bratislavy. Hrádza vedie popri Dunaji, presnejšie gabčíkovskej priehrade, kde sú vďaka neutíchajúcemu vetru dobré podmienky na kitesurfing. Na svoje si tu prídu aj rybári, pre ktorých tu príroda vytvorila krásne tiché zákutia.

Kontaktujte nás

Kontakt

 Developer

GRUNDER LUŽNÁ s.r.o.
Hviezdoslavovo námestie 15, 811 02 Bratislava

 Predávajúci

New Reality s.r.o.

 Telefón